AMERİKA'DA İNGİLİZCE EĞİTİMİ ALMAK İSTEYENLERE PRATİK BİLGİLER

Amerika'da İngilizce öğrenmek için gitmeyi düşünüyorsanız İngilizce okuma, yazma, dinleme ve konuşma becerilerinizin en kısa zaman gelişmesi için aşağıdaki önerileri faydalı bulacaksınız.

Amerika'daki İngilizce Dil Eğitiminiz süresince Türkçe'yi mümkün olduğunca az kullanın.
Yurt dışında bulunduğunuz zamanın % 80'ninden daha uzun süre İngilizce kullanımı üzerine yoğunlaşırsanız konuşmadaki akıcılığınız çok çabuk gelişecektir. Unutmayın Amerikaya İngilizce öğrenmek için gidiş  sebebiniz Türklerle arkadaşlık yapmak, vakit geçirmek değil. Amerika'da ikenmbir Türkle Bir saat süren Türkçe sohbet bile İngilizce öğreniminize olumsuz etki yapacaktır.

Amerika'da iken Hiçbir zaman Türkçe'den İngilizce'ye çeviri yapmayın. 
Çeviri yaptığınız zaman Türkçe'yi temel almaktasınız, İngilizce'yi değil. Düşünme sisteminizi İngilizce olarak oluşturmaya çabalayın.

Amerika'da bulunduğunuz sürede İngilizce konuşurken hata yapmaktan çekinmeyin 
İngilizce iletişiminizin gelişmesi bir süreçtir. Hatalar da bu sürecin en doğal kısmını oluşturmaktadır. Amerika'da iken ne kadar fazla ortam bulur ve Ne kadar fazla İngilizce konuşursanız konuşmadaki akıcılığınız o denli gelişecektir.

Amerika'da İngilizce dil okulu dışında da İngilizce üzerine yoğunlaşın. 
Televizyon seyredin, radyo dinleyin, gazete ve dergi okuyun. Sinemalara gidin, en önemlisi her fırsatta her ortamda insanlarla konuşun. Amerika'da İngilizce pratik yapmanın en iyi yöntemlerinden biri de mağazalarda tezgahtarlarla konuşmaktır. Tezgahtarların sizinle konuşmak için gönüllü olacaklarına emin olabilirsiniz. Alış veriş yapmak zorunda değilsiniz ancak bunu belli etmeyin.

Yüksek sesle okuyun. 
Ne kadar fazla okursanız İngilizce'nin ritmine o denli uyum sağlayacaksınız. Yüksek sesle okumak hem görme hem de duyma duyularına hitap ettiği için sessiz okumaya oranla daha verimlidir.

Amerika'da iken günde en az 10 dakika İngilizce yazın. 
Ne yazdığınız önemli değil. Sadece düşüncelerinizin akışını İngilizce olarak kaydedin. Yazdıklarınızı düzeltmek için zaman kaybetmeyin. Buna en iyi uygulama  İngilizce günlük tutmak olacaktır.  Bu İngilizce düşünmeye alışmanıza yardımcı olacaktır. Günler, haftalar geçtikçe önceki günlerde yazdıklarınızla son yazdıklarınızı kıyaslayarak gelişiminizi gözlemleyebilirsiniz

Her gün öğrendiğiniz en az 3 yeni kelimeyi not edin. 
Bu İngilizce kelimeleri mümkün olan her fırsatta konuşmalarınıza katın. Bir İngilizce kelimeyi ne kadar çok kullanırsanız belleğinizde kalıcı olması o denli kolay olacaktır.